Discuss Scratch

Bimbam360
Scratcher
100+ posts

Problemy i Pytania

Po co robić pustego duszka?

3D I I
————————————————————————————————————————
Unixy-Code
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Bimbam360 wrote:

Po co robić pustego duszka?

To jest dziecinnie proste. Często w bardziej zaawansowanych projektach z kodem potrzebujemy duszka który nie ma żadnego wyglądu, ale musi być pokazany jako show (widoczny). Ale nie martw się! Myślę, że trochę daleka droga by dojść do jego użytkowania
j_a_n_t_i
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Bimbam360 wrote:

Po co robić pustego duszka?
Czasem używany jest w grach, jest ustawiony w pewnym miejscu, a na jego podstawie inne duszki dostają informacje np. o potrzebnych kierunkach. Czasem jest używany w postaciach z gry jako czujnik np z której strony duszek uderzył w innego duszka. Jest używany w bardziej zaawansowanych projektach.
alexisgamergo9
Scratcher
76 posts

Problemy i Pytania

Bimbam360 wrote:

Po co robić pustego duszka?
można użyć do robienia wielu rzeczy przykład: chcesz dać rozmiar 1900 na duzym duszku bo robisz gre scrolling? to robisz takiego tak zwanego blank'a i działa ten kod i działa:
kiedy kliknięto zieloną flagę
zmień kostium na [ten duszek pusty]
ustaw rozmiar na (1000) %
zmień kostium na [przykładowa:mapa]
wyjasniłem
Unixy-Code
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Kontynuacja tematu Do czego służy klon?
Do czego służy klon?

Jak widać, tytuł wyjaśnia problem a rozpisywanie się nie jest potrzebne.
Ryasr
Scratcher
5 posts

Problemy i Pytania

Ryasr
Scratcher
5 posts

Problemy i Pytania

Gra 3D


Jak zrobić grę 3D

j_a_n_t_i
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Ryasr wrote:

Gra 3D


Jak zrobić grę 3D

Jest to bardzo trudne i nawet ja nie potrafię tego zrobić. Polecam zacząć od gier ze Scrollingiem lub platformerów. Oto przykłady:
Scrolling (dosyć trudny): https://scratch.mit.edu/projects/520040223/
Platformer: https://scratch.mit.edu/projects/504283583/
Unixy-Code
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

j_a_n_t_i wrote:

Ryasr wrote:

Gra 3D


Jak zrobić grę 3D

Jest to bardzo trudne i nawet ja nie potrafię tego zrobić. Polecam zacząć od gier ze Scrollingiem lub platformerów. Oto przykłady:
Scrolling (dosyć trudny): https://scratch.mit.edu/projects/520040223/
Platformer: https://scratch.mit.edu/projects/504283583/

Trzeba jakoś zrobić render obiektów XYZ… z zapisem
cytrynowymotylek
Scratcher
4 posts

Problemy i Pytania

Hej co jeżeli stop się zatkał. Klikam na stop a projekt leci dalej, co zrobić.
j_a_n_t_i
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Jaki projekt? Twój, czy nie? Napisz to proszę, a może pomogę
anonimur
Scratcher
48 posts

Problemy i Pytania

hubkiel wrote:

wiem że zawracam głowę ale jak da się przerobić moją grę pt wyścigi na mutliplayer( nie chce się reklamować tylko proszę o pomoc)
zmenne w chmurze na jutubie griffpatch ma 5 filmów o tym

define anonimur
say [śledźcie anonimura. Jest podejrzany] for (3) secs
when green flag clicked
anonimur
Millennium_Duck
Scratcher
6 posts

Problemy i Pytania

Kolejność obiektów na liście


Jak zrobić, żeby elementy na liście były poukładane od najmniejszego do największego?
Pirko231_youtobe
Scratcher
18 posts

Problemy i Pytania

Mam pytanie, jak można poprawić licznik tak, żeby zamiast zmiennej były cyfry?
(☁ score)  tak żeby to nie wyglądało w ten sposób, tylko miało jakąś fajną grafikę? 
Unixy-Code
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Pirko231_youtobe wrote:

Mam pytanie, jak można poprawić licznik tak, żeby zamiast zmiennej były cyfry?
(☁ score)  tak żeby to nie wyglądało w ten sposób, tylko miało jakąś fajną grafikę? 

Wiesz, nie da się tak naprawdę zmienić. Można robić licznik jako duszek , ale chyba byś nie dał rady tego zrobić

Pozdrawiam, Unixxxxxxxxy-Codeeeeeeee
testertostera
Scratcher
100+ posts

Problemy i Pytania

Millennium_Duck wrote:

Kolejność obiektów na liście


Jak zrobić, żeby elementy na liście były poukładane od najmniejszego do największego?

Co przez to rozumiesz? Tworzysz listę i chcesz ją później posortować? Możesz wyeksportować listę, posortować i zaimportować. Chyba, że pytasz, jak to zrobić automatycznie/
Millennium_Duck
Scratcher
6 posts

Problemy i Pytania

testertostera wrote:

Co przez to rozumiesz? Tworzysz listę i chcesz ją później posortować? Możesz wyeksportować listę, posortować i zaimportować. Chyba, że pytasz, jak to zrobić automatycznie/
Chodzi mi o automatyczne sortowanie, albo chociażby sposób na wyciągnięcie największej/najmniejszej liczby
Millennium_Duck
Scratcher
6 posts

Problemy i Pytania

Pirko231_youtobe wrote:

Mam pytanie, jak można poprawić licznik tak, żeby zamiast zmiennej były cyfry?
(☁ score)  tak żeby to nie wyglądało w ten sposób, tylko miało jakąś fajną grafikę? 
Możesz spróbować zapytać @DISHDASH88, czy możesz wziąć skrypty z tąd: https://scratch.mit.edu/projects/303846468
Unixy-Code
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Millennium_Duck wrote:

Pirko231_youtobe wrote:

Mam pytanie, jak można poprawić licznik tak, żeby zamiast zmiennej były cyfry?
(☁ score)  tak żeby to nie wyglądało w ten sposób, tylko miało jakąś fajną grafikę? 
Możesz spróbować zapytać @DISHDASH88, czy możesz wziąć skrypty z tąd: https://scratch.mit.edu/projects/303846468

Powtarzania -_-
AndrzejL1
Scratcher
100+ posts

Problemy i Pytania

testertostera wrote:

Millennium_Duck wrote:

Kolejność obiektów na liście


Jak zrobić, żeby elementy na liście były poukładane od najmniejszego do największego?

Co przez to rozumiesz? Tworzysz listę i chcesz ją później posortować? Możesz wyeksportować listę, posortować i zaimportować. Chyba, że pytasz, jak to zrobić automatycznie/

Millennium_Duck wrote:

testertostera wrote:

Co przez to rozumiesz? Tworzysz listę i chcesz ją później posortować? Możesz wyeksportować listę, posortować i zaimportować. Chyba, że pytasz, jak to zrobić automatycznie/
Chodzi mi o automatyczne sortowanie, albo chociażby sposób na wyciągnięcie największej/najmniejszej liczby
Kiedy wstawiasz dany element do listy to wybierając polecenie
wstaw [] na pozycji (1 v) do [list v]
możesz zdecydować, na jaką pozycję listy trafi.
Czyli trzeba napisać własną procedurę dodawania do listy, która to procedura przejrzy elementy listy, aż do momentu, gdy trafi na element większy lub równy od wstawianego. Wówczas będzie wiadomo, że element wstawiany trzeba dodać na pozycję przed tym elementem większym lub równym, czy jak tam chcesz. Oczywiście wówczas ostatni element listy będzie największym, a pierwszy najmniejszym. Niestety gdybyś chciał wiedzieć czy takich elementów jest więcej, to trzeba przejrzeć listę i policzyć. Oczywiście nie całą, tylko jej końce.
Jak nie umiesz napisać takiej procedury to daj znać, a pomogę.

Last edited by AndrzejL1 (Nov. 21, 2021 18:16:16)


say [Łatwiej zrobić projekt, niż wymyślić jak ma wyglądać podpis]

Powered by DjangoBB