Discuss Scratch

Unixy-Code
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

MatoStato wrote:

Unixy-Code wrote:

MatoStato wrote:

chodzi mi o miniaturkę w postaci pliku, a nie kostiumu, ale już wiem, przepraszam za marnowanie czasu

Cokolwiek miałeś na myśli, nie rozumiem tego:

chodzi mi o miniaturke w postaci pliku
animowana miniaturka

A dobra, o to chodzi. Ale jak sobie poradziłeś to gitez majonez.
simon50000
Scratcher
95 posts

Problemy i Pytania

uhm. dawno tu nie byłem. ktoś proszę poda wzór na zrobienie zoomowania mapy w zależności od położenie myszki? w sensie ze jak mam 2 obiekty i zoomuje myszką to żeby te 2 obiekty żeby na siebie nie nachodziły, nie oddalały się od siebie a przybliżały się do wskaźnika myszki żeby taką mape oddalaną zrobić

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
taa. ożywiam przyszłość województw polish lemona jak ktoś zainteresowany niech pisze w dm
MatoStato
Scratcher
50 posts

Problemy i Pytania

simon50000 wrote:

uhm. dawno tu nie byłem. ktoś proszę poda wzór na zrobienie zoomowania mapy w zależności od położenie myszki? w sensie ze jak mam 2 obiekty i zoomuje myszką to żeby te 2 obiekty żeby na siebie nie nachodziły, nie oddalały się od siebie a przybliżały się do wskaźnika myszki żeby taką mape oddalaną zrobić
mógłbym pomóc gdybyś wysłał link do projektu (projekt nie musi być udostępniony)

MatoStato
simon50000
Scratcher
95 posts

Problemy i Pytania

MatoStato wrote:

simon50000 wrote:

uhm. dawno tu nie byłem. ktoś proszę poda wzór na zrobienie zoomowania mapy w zależności od położenie myszki? w sensie ze jak mam 2 obiekty i zoomuje myszką to żeby te 2 obiekty żeby na siebie nie nachodziły, nie oddalały się od siebie a przybliżały się do wskaźnika myszki żeby taką mape oddalaną zrobić
mógłbym pomóc gdybyś wysłał link do projektu (projekt nie musi być udostępniony)
tutaj masz https://scratch.mit.edu/projects/623455555/editor

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
taa. ożywiam przyszłość województw polish lemona jak ktoś zainteresowany niech pisze w dm
MatoStato
Scratcher
50 posts

Problemy i Pytania

simon50000 wrote:

MatoStato wrote:

simon50000 wrote:

uhm. dawno tu nie byłem. ktoś proszę poda wzór na zrobienie zoomowania mapy w zależności od położenie myszki? w sensie ze jak mam 2 obiekty i zoomuje myszką to żeby te 2 obiekty żeby na siebie nie nachodziły, nie oddalały się od siebie a przybliżały się do wskaźnika myszki żeby taką mape oddalaną zrobić
mógłbym pomóc gdybyś wysłał link do projektu (projekt nie musi być udostępniony)
tutaj masz https://scratch.mit.edu/projects/623455555/editor
Jak skrypty są takie trudne, to nie pomogę, nie możesz użyć prostszych skryptów?

MatoStato
simon50000
Scratcher
95 posts

Problemy i Pytania

MatoStato wrote:

simon50000 wrote:

MatoStato wrote:

simon50000 wrote:

uhm. dawno tu nie byłem. ktoś proszę poda wzór na zrobienie zoomowania mapy w zależności od położenie myszki? w sensie ze jak mam 2 obiekty i zoomuje myszką to żeby te 2 obiekty żeby na siebie nie nachodziły, nie oddalały się od siebie a przybliżały się do wskaźnika myszki żeby taką mape oddalaną zrobić
mógłbym pomóc gdybyś wysłał link do projektu (projekt nie musi być udostępniony)
tutaj masz https://scratch.mit.edu/projects/623455555/editor
Jak skrypty są takie trudne, to nie pomogę, nie możesz użyć prostszych skryptów?
no właśnie. chodzi o to że niby mógłbym ale odjęłoby to sporo “uroku” temu co chce stworzyć. myślałem o jakiejś właśnie funkcji logarytmicznej i ona właśnie jest najbliższa tego co chce osiągnąć ale doszło do tego to że obiekty zmniejszają się zależnie od swojego centrum co znacznie utrudnia mi sprawę bo nie wiem jak to uwzględnić we wzorze

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
taa. ożywiam przyszłość województw polish lemona jak ktoś zainteresowany niech pisze w dm
j_a_n_t_i
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

simon50000 wrote:

uhm. dawno tu nie byłem. ktoś proszę poda wzór na zrobienie zoomowania mapy w zależności od położenie myszki? w sensie ze jak mam 2 obiekty i zoomuje myszką to żeby te 2 obiekty żeby na siebie nie nachodziły, nie oddalały się od siebie a przybliżały się do wskaźnika myszki żeby taką mape oddalaną zrobić
Może to: https://scratch.mit.edu/projects/485176377/
Mam nadzieję że pomoże, aczkolwiek pytanie nie jest dokładne. Myślę że chodzi o coś w tym stylu.
simon50000
Scratcher
95 posts

Problemy i Pytania

j_a_n_t_i wrote:

simon50000 wrote:

uhm. dawno tu nie byłem. ktoś proszę poda wzór na zrobienie zoomowania mapy w zależności od położenie myszki? w sensie ze jak mam 2 obiekty i zoomuje myszką to żeby te 2 obiekty żeby na siebie nie nachodziły, nie oddalały się od siebie a przybliżały się do wskaźnika myszki żeby taką mape oddalaną zrobić
Może to: https://scratch.mit.edu/projects/485176377/
Mam nadzieję że pomoże, aczkolwiek pytanie nie jest dokładne. Myślę że chodzi o coś w tym stylu.
nie. chodzi o cos takiego co jest w google maps
po prostu chce zrobic mape swiata ktora mozna oddalać i przyblizać

Last edited by simon50000 (Jan. 8, 2022 12:40:48)


-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
taa. ożywiam przyszłość województw polish lemona jak ktoś zainteresowany niech pisze w dm
Antek_W
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

jak zaimportować plik tekstowy do listy w scratchu?
Zawartość pliku:
a,b,c
a|b|c
a;b;c
Zaimportować tak aby cały plik się zaimportował.

Last edited by Antek_W (Jan. 14, 2022 11:47:04)



Podpisano: Antek_W



Unixy-Code
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Antek_W wrote:

jak zaimportować plik tekstowy do listy w scratchu?
Zawartość pliku:
a,b,c
a|b|c
a;b;c
Zaimportować tak aby cały plik się zaimportował.

Zauważ, że jedynie znak | stanowi tu przeszkodę. Nie masz wyboru, aby to jakoś zaimportować. Albo usuwasz ten znaczek, albo
używasz go w jednej kolumnie. Jeśli dobrze pamiętam z matematyki, ten znak wyraża podzielność liczb co może seperować listę. Mimo tej
myśli, nie ma wyjścia.

Edit: Alternatywnie możesz użyć \

Last edited by Unixy-Code (Jan. 14, 2022 20:24:46)

KidCoder32
Scratcher
38 posts

Problemy i Pytania

Did You Find That

definiuj NGGR
zagraj dźwięk [AidenTV New Logo v] i czekaj

Last edited by KidCoder32 (Jan. 16, 2022 18:10:29)

Unixy-Code
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

KidCoder32 wrote:

Did You Find That

definiuj NGGR
zagraj dźwięk [AidenTV New Logo v] i czekaj

Don't write in english in polish forum!
Antek_W
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Unixy-Code wrote:

Antek_W wrote:

jak zaimportować plik tekstowy do listy w scratchu?
Zawartość pliku:
a,b,c
a|b|c
a;b;c
Zaimportować tak aby cały plik się zaimportował.

Zauważ, że jedynie znak | stanowi tu przeszkodę. Nie masz wyboru, aby to jakoś zaimportować. Albo usuwasz ten znaczek, albo
używasz go w jednej kolumnie. Jeśli dobrze pamiętam z matematyki, ten znak wyraża podzielność liczb co może seperować listę. Mimo tej
myśli, nie ma wyjścia.

Edit: Alternatywnie możesz użyć \
niestety, lecz musze użyć tych znaków.
Więc nie mam za bardzo innego wyboru niż kopiowanie jednej linijki po drugiej…
Chyba że będe edytował project.json i wtedy coś szybciej byłoby.


Podpisano: Antek_W



Unixy-Code
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Antek_W wrote:

Unixy-Code wrote:

Antek_W wrote:

jak zaimportować plik tekstowy do listy w scratchu?
Zawartość pliku:
a,b,c
a|b|c
a;b;c
Zaimportować tak aby cały plik się zaimportował.

Zauważ, że jedynie znak | stanowi tu przeszkodę. Nie masz wyboru, aby to jakoś zaimportować. Albo usuwasz ten znaczek, albo
używasz go w jednej kolumnie. Jeśli dobrze pamiętam z matematyki, ten znak wyraża podzielność liczb co może seperować listę. Mimo tej
myśli, nie ma wyjścia.

Edit: Alternatywnie możesz użyć \
niestety, lecz musze użyć tych znaków.
Więc nie mam za bardzo innego wyboru niż kopiowanie jednej linijki po drugiej…
Chyba że będe edytował project.json i wtedy coś szybciej byłoby.

Sprawdzę coś.
4a_stasiek_2020
New to Scratch
1 post

Problemy i Pytania

jak spowolnić scrach?
Unixy-Code
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

4a_stasiek_2020 wrote:

jak spowolnić scrach?

Co masz na myśli?
czekaj (3) s
AndrzejL1
Scratcher
100+ posts

Problemy i Pytania

Możesz dorobić dodatkowe skrypty, które będą obciążać scratcha i tym samym spowalniać wszystko. Zakładając, że wszystkie skrypty mają sprawiedliwy dostęp do procesora oczywiście.
Albo np. każdy skrypt można by przepuszczać przez semafor z ustawianym opóźnieniem…

say [Łatwiej zrobić projekt, niż wymyślić jak ma wyglądać podpis]
_YellowStone_
New to Scratch
2 posts

Problemy i Pytania

Cześć.
Wie ktoś jak zrobić skrypt który powoduje że jeden duszek dotknięty przez drugiego znika?
Z góry dziękuję
Unixy-Code
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

_YellowStone_ wrote:

Cześć.
Wie ktoś jak zrobić skrypt który powoduje że jeden duszek dotknięty przez drugiego znika?
Z góry dziękuję
kiedy kliknięto zieloną flagę
zawsze
jeżeli <dotyka [ten drugi duszek v]> to

ukryj
zatrzymaj [ten skrypt v]
end
end
_YellowStone_
New to Scratch
2 posts

Problemy i Pytania

Unixy-Code wrote:

_YellowStone_ wrote:

Cześć.
Wie ktoś jak zrobić skrypt który powoduje że jeden duszek dotknięty przez drugiego znika?
Z góry dziękuję
kiedy kliknięto zieloną flagę
zawsze
jeżeli <dotyka [ten drugi duszek v]> to

ukryj
zatrzymaj [ten skrypt v]
end
end

Dziękuje

Powered by DjangoBB