Discuss Scratch

T_O_L-BI2006
Scratcher
51 posts

Buraya gelin sorularınızı bana sorun!

CAMOKA wrote:

Oyunda arena karakrer sağ sol yön zıplama vb. herşey bitti . Fakat tek bir şey kaldı . O da Yeşil bayraça basıldığında aynı yerden başlamıyor … Yardım eder misin ? İşte arena , kodlar vs. = http://scratch.mit.edu/projects/52482078/
Merhaba haberlerden yardım alabilirsin…
https://scratch.mit.edu/projects/270808921/
T_O_L-BI2006
Scratcher
51 posts

CAMOKA wrote:

Oyunda arena karakrer sağ sol yön zıplama vb. herşey bitti . Fakat tek bir şey kaldı . O da Yeşil bayraça basıldığında aynı yerden başlamıyor … Yardım eder misin ? İşte arena , kodlar vs. = http://scratch.mit.edu/projects/52482078/
Merhaba haberlerden yardım alabilirsin…
https://scratch.mit.edu/projects/270808921/
oggy12oyuncu
Scratcher
1 post

Kamerayı nasıl küçük şr alana sğdıracam?
ahmetlii
Scratcher
500+ posts

oggy12oyuncu wrote:

Kamerayı nasıl küçük şr alana sğdıracam?

Burası sana yardım edebilir(En kısa sürede Türk kullanıcılar için çevireceğim)
Bu arada,resmini veya GIF'ini oluştururken Windows 7 fotoğraflarından birini seçme,bence kendi resmini kendin yap.

Eğer yapamıyorsan bunu senin için yapacak “shop”lar var-ücretsizler,sen sadece siparişini vereceksin,onlar yapacak-lakin bilinen bir “shop” kullan yoksa siparişin yapılmayabilir.Hatta altına bir not yazıp siparişin bittiğinde kendi profiline bir mesaj atmalarını da isteyebilirsin
Türkçe sipariş alan bir “shop”(Hala aktif mi bilmiyorum ve çok güvenilir değil)
İngilizce çalışan bir shop ama çok güvenilir
“Shop” kılavuzu

Last edited by ahmetlii (Jan. 13, 2019 19:48:52)

Türkçe Scratch Viki'ye katılın!
Türk Scratch'çiler için Türk Scratch'çiler yapıyor.

YouLoST_S2000
Scratcher
3 posts

Merhaba Daha Önce Yaptığım Projeler 1000 Kişi Üzerinde İzlenilmiş Beğenilmiş Fakat Yeni Attığım Proje 1 Gün Oldu Hala Kimse İlgilenmedi, Çok Emek Verdim Nasıl Öne Çıkarabilirim ki ?
ahmetlii
Scratcher
500+ posts

YouLoST_S2000 wrote:

Merhaba Daha Önce Yaptığım Projeler 1000 Kişi Üzerinde İzlenilmiş Beğenilmiş Fakat Yeni Attığım Proje 1 Gün Oldu Hala Kimse İlgilenmedi, Çok Emek Verdim Nasıl Öne Çıkarabilirim ki ?

Belki şurası sana yardımcı olabilir

2007diyar
Scratcher
3 posts

Arkadaşlar bir projeden bir projeye katkı yapmadan nasıl kod gönderebilirim . Acil……..
2007diyar
Scratcher
3 posts

Ne olur
ahmetlii
Scratcher
500+ posts

Scratch websitesinin lisansı gereğince (CC-BY SA 4.0) sadece katkı yaparak (remixleyerek) veya atıf yapılarak (kaynak gösterilerek) kod paylaşımında bulunulabilir ve bu kodu isteyen yine remixleyerek veya kaynak gösterek kullanabilir.Ancak proje hiç Scratch websitesine atılmamışsa kaynak gösterilmeden kullanılabilir.
Not:İstediğin zaman buraya veya buraya Scratch ile ilgili her türlü konu için başvurabilirsin.

yes999
Scratcher
1 post

yapılan oyunlar nasıl paylaşılıyor
Troyer_Kem
Scratcher
1000+ posts

yes999 wrote:

yapılan oyunlar nasıl paylaşılıyor
  • İlk önce e-posta kutunu kontrol et. Sana bir mesaj gelmeli. Mesaj bir buton içerecek. Ona tıkla. Buum! Artık proje paylaşabilirsin.
    Sonra mesaj kutusunun sağındaki simgeye tıkla ve “Yeni Proje” butonuna bas.
    Sonra bir şeyler yap. Ardından “Paylaş” simgesine bas. Buum! Oyununu paylaştın!

If you're seeing this account, I'm Morimop and the reason that I use this account is:

**I'm too lazy to switch accounts**
**I forget my password**
**I got a forum message while drawing something**
Troyer_Kem
Scratcher
1000+ posts

2007diyar wrote:

Arkadaşlar bir projeden bir projeye katkı yapmadan nasıl kod gönderebilirim . Acil……..
Sırt çantana koymayı deneyebilirsin. Online'da proje yaparken en altta “Sırt Çantası” diye bir bölüm olur. Oraya kodlarını, seslerini, kuklalarını koyabilirsin. Sonra diğer projeye hiç katkı yapmadan geçirebilirsin. Eğer Offline'daysan bir karaktere kodu koy ve karakteri bilgisayarına kaydet. Ardından diğer projede karakteri projeye indir. En sonunda karaktere geçip ondaki kodu tut ve koymak istediğin kuklanın simgesine yerleştirip kodu kopyala!

If you're seeing this account, I'm Morimop and the reason that I use this account is:

**I'm too lazy to switch accounts**
**I forget my password**
**I got a forum message while drawing something**
sila_irem
Scratcher
1 post

Gençler ben 13 yaşında bir öğrenciyim ve projelerimin çoğu okulumuzun çoğu tubitak proje yerlerinde yayınlandı yakında başka bir yerde de sunulacak bilgisayarımda scratch kurulumunu tam yaptım fakat kendi oyunumu indirdiğimde açılıyor ama sadece başlangıçta ki kedi çıkıyor acil düzeltmem gerek bu cumaya nasıl halledebilirim…
uydurukad
Scratcher
40 posts

EHTERNET
Scratcher
100+ posts

uydurukad wrote:

https://scratch.mit.edu/discuss/topic/371085/?page=1#post-3714858 yardım
ok

oh god I'm broken
itouchcoach
New to Scratch
5 posts

merhaba çarpma oyunu geliştirdim. 8 sahne var. 8. sahneye gelince anasayfaya yani ilk sayafaya dön kodlarını nasıl verebilirim. teşekkürler
talhasatilmis19
Scratcher
23 posts

Nasıl bulut değişkeni oluşturuluyor bilen var mı?
(foo)(☁ score)
talhasatilmis19
Scratcher
23 posts

Nasıl bulut değişkeni oluşturuluyor bilen var mı?
(Değişken)(☁ Bulut Değişkeni)
drweb
New to Scratch
3 posts

Danger07 wrote:

merhaba ben danger07 ve türküm.gerçek adım yusuf bera ertan.12 yaşındayım.scratch de paylaşılmış 5 tane projem var. scratchde işletim sistemim, yapay zekalı bir konuşma robotum ve bir konsol projem var. yazdığım kodlar çok iyidir.şu anda bir oyun ve 3d oyun üzerinde çalışıyorum.sorularınızı bana sorabilirsiniz.ve ayrı olarakta python <a href="https://tolgaecemis.com">tüp bebek</a> adlı bir kodlama uygulaması öğreniyorum.projelerimi yorum olarak vereceğim.

takip..

Last edited by drweb (Feb. 14, 2020 19:27:04)

lissaswaragini
New to Scratch
1 post

BEN PAYLAŞIYORUM AMA 1 HAFTADAN BERİ NE KİMSE GÖRÜYOR NE DE BEĞENİLİYOR PAYLAŞTIĞIMA EMİNİM AMA KİMSE GÖRMÜYOR LÜTFEN ÇARE BULUN BANA