Discuss Scratch

paczekwmasle
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Antek_W wrote:

niestety, nie da sie wykrywać klawiszy specjalnych np. Shift lub Ctrl ale za to da sie wykrywać takie jak na przykład +,-.=+{}\/;!% itd.
Wydaje mi się, że widziałem ostatnio projekt który wygrywał shift

podpisano @paczekwmasle
PL_DkD_PL
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

paczekwmasle wrote:

Antek_W wrote:

niestety, nie da sie wykrywać klawiszy specjalnych np. Shift lub Ctrl ale za to da sie wykrywać takie jak na przykład +,-.=+{}\/;!% itd.
Wydaje mi się, że widziałem ostatnio projekt który wygrywał shift
Też mi się wydaje, że gdzieś widziałem, a
<klawisz [Shift v] naciśnięty?>
by się przydało nie do tego projektu, nad którym głownie pracuję, tylko do kolejnego. A można zrobić
<wciśnięty prawy klawisz myszy? :: sensing>
? Bardzo tego potrzebuję.

Last edited by PL_DkD_PL (May 30, 2020 12:22:30)

Antek_W
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

nie da sie wykrywać prawy klawisz myszy lub shift. dało się kiedyś, ale ta funkcja została usunięta ze scratcha.


Podpisano: Antek_W



PL_DkD_PL
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

@up szkoda, A kiedy usunięto Shift? Bo mam scratcha 2 (chyba 2.0) i może by działało… z prawym klawiszem, to chyba nie można nawet w 2.0… Albo by się dało zhakować blok, tylko już mam wszystkie duszki itp…
Antek_W
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

sprawdz scratch wiki. na scratchu 2.0 chyba sie dało.


Podpisano: Antek_W



Antek_W
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

nie, to tylko w 1.4


Podpisano: Antek_W



PL_DkD_PL
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Antek_W wrote:

nie, to tylko w 1.4
szkoda, może powróci…
KamGry
Scratcher
100+ posts

Problemy i Pytania

PL_DkD_PL wrote:

Antek_W wrote:

nie, to tylko w 1.4
szkoda, może powróci…
Z tego co wiem, możesz pobrać scratch 1.4 ze strony scratcha.
PL_DkD_PL
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Nie no, pewnie nie będzie działać, a teraz nie chcę pobierać
Antek_W
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

ciekawi mnie, czy moge stworzyć oddzielny temat na forum na temat wykorzystywania kamery w scratch. chce was zapytać czy sądzicie że to bedzie w porządku?


Podpisano: Antek_W



PL_DkD_PL
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Antek_W wrote:

ciekawi mnie, czy moge stworzyć oddzielny temat na forum na temat wykorzystywania kamery w scratch. chce was zapytać czy sądzicie że to bedzie w porządku?
myślę że jest… ktoś by nawet mógł zrobić cały poradnik jak używać
paczekwmasle
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Antek_W wrote:

ciekawi mnie, czy moge stworzyć oddzielny temat na forum na temat wykorzystywania kamery w scratch. chce was zapytać czy sądzicie że to bedzie w porządku?
myślę, że jak najbardziej

podpisano @paczekwmasle
norscratcher35
Scratcher
93 posts

Problemy i Pytania

Jak zrobić to że gra sobie dźwięk i po kilku sekundach przestaje i na jego miejsce wchodzi nowy?

Cześć
Antek_W
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

norscratcher35 wrote:

Jak zrobić to że gra sobie dźwięk i po kilku sekundach przestaje i na jego miejsce wchodzi nowy?
zagraj dźwięk [1 v] i czekaj
zagraj dźwięk [2 v] i czekaj


Podpisano: Antek_W



norscratcher35
Scratcher
93 posts

Problemy i Pytania

Antek_W wrote:

norscratcher35 wrote:

Jak zrobić to że gra sobie dźwięk i po kilku sekundach przestaje i na jego miejsce wchodzi nowy?
zagraj dźwięk [1 v] i czekaj
zagraj dźwięk [2 v] i czekaj

W nowej wersji scratcha nie ma takich bloków

Cześć
KamGry
Scratcher
100+ posts

Problemy i Pytania

norscratcher35 wrote:

Antek_W wrote:

norscratcher35 wrote:

Jak zrobić to że gra sobie dźwięk i po kilku sekundach przestaje i na jego miejsce wchodzi nowy?
zagraj dźwięk [1 v] i czekaj
zagraj dźwięk [2 v] i czekaj

W nowej wersji scratcha nie ma takich bloków
zagraj dźwięk [ v] aż się skończy ::sound
Czy jakoś podobnie
PL_DkD_PL
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

norscratcher35 wrote:

Antek_W wrote:

norscratcher35 wrote:

Jak zrobić to że gra sobie dźwięk i po kilku sekundach przestaje i na jego miejsce wchodzi nowy?
zagraj dźwięk [1 v] i czekaj
zagraj dźwięk [2 v] i czekaj

W nowej wersji scratcha nie ma takich bloków
Bo to są bloki z scratch 2.0 (te są na forum) powinno być jakoś tak:
zagraj dźwięk [jakiśtam v] aż się skończy :: sound
Siwek44
New to Scratch
8 posts

Problemy i Pytania

Ja z nieco nietypowym pytaniem. Gdy tworzę w scratchu listę i jest ona baaaardzo długa to w momencie gdy duszek to “wymawia” to nie zawsze wymawia całą listę, bo jak jest za długa to ucina. Wolałbym też uniknąć zwykłego wyświetlania listy na ekranie. Da się zrobić żeby cała ta lista automatycznie skopiowała się do schowka? Takie ctrl c? Jest jakiś blok do tego? Może trzeba jakiś dodatek do scratcha pobrać? Bo niestety nie da się skopiować tekstu wymawianego przez duszka. Nie będę miał też możliwości zajrzeć do środka procedury i skopiować sobie tą listę bo zamierzam to przekonwertować później do exe.
paczekwmasle
Scratcher
500+ posts

Problemy i Pytania

Siwek44 wrote:

Ja z nieco nietypowym pytaniem. Gdy tworzę w scratchu listę i jest ona baaaardzo długa to w momencie gdy duszek to “wymawia” to nie zawsze wymawia całą listę, bo jak jest za długa to ucina. Wolałbym też uniknąć zwykłego wyświetlania listy na ekranie. Da się zrobić żeby cała ta lista automatycznie skopiowała się do schowka? Takie ctrl c? Jest jakiś blok do tego? Może trzeba jakiś dodatek do scratcha pobrać? Bo niestety nie da się skopiować tekstu wymawianego przez duszka. Nie będę miał też możliwości zajrzeć do środka procedury i skopiować sobie tą listę bo zamierzam to przekonwertować później do exe.
jeżeli klikniesz dwa razy w tablicę, to ci się automatycznie zaznaczy wszystko co jest na tej pozycji, którą kliknąłeś

podpisano @paczekwmasle
PMJ_Studio
Scratcher
100+ posts

Problemy i Pytania

Siwek44 wrote:

Ja z nieco nietypowym pytaniem. Gdy tworzę w scratchu listę i jest ona baaaardzo długa to w momencie gdy duszek to “wymawia” to nie zawsze wymawia całą listę, bo jak jest za długa to ucina. Wolałbym też uniknąć zwykłego wyświetlania listy na ekranie. Da się zrobić żeby cała ta lista automatycznie skopiowała się do schowka? Takie ctrl c? Jest jakiś blok do tego? Może trzeba jakiś dodatek do scratcha pobrać? Bo niestety nie da się skopiować tekstu wymawianego przez duszka. Nie będę miał też możliwości zajrzeć do środka procedury i skopiować sobie tą listę bo zamierzam to przekonwertować później do exe.
Jeżeli masz listę wyświetloną na scenie, to jak ją przesuniesz i przytrzymasz to pokaże się importuj i eksportuj.
Żeby zapisać listę na komputerze kliknij eksportuj, żeby wczytać z komputera - importuj.

3D graphics, advanced physics - sailing, driving, ski jumping; cloud multiplayer and storage, automated map role-play engine
_________________________________
Pro . . . . . . | 3D rendering, code optimisation, high-level physics simulations, custom blocks, all kinds of math, pen
Amateur . . | clones, data storage in variables&lists, UI design, cloud data storage, sound
Beginner . . | animations, graphics, gameplay, cloud multiplayer

Powered by DjangoBB