Discuss Scratch

GalaxyProgrammer
Scratcher
60 posts

Reklamy gier/programów

Flying monkey
Na forum jest taki temat na polskim forum “kamera”. Sprawdziłem ten temat, a tam pewien użytkownik napisał, że za pomocą ruchu na kamerze można klonować duszki. Pomyślałem więc, że można jeszcze za pomocą kamerki ruszać jakimś duszkiem. Tak powstała gra Flying Monkey. Mam nadzieję, że się wam spodoba! :)
Link
Opisek
Scratcher
1000+ posts

Reklamy gier/programów

RE: Flying Monkey
Bardzo fajna gra, ale mam prośbę. Zrób takie coś, że przed grą włącza się kamera i czeka na naciśnięcie przycisku. Mój manager kamery strasznie długo się włącza i przez to ciężko w twoją grę zagrać, bo zanim kamera się włączy, już przegrywam :D
Przemek20
Scratcher
100+ posts

Reklamy gier/programów

Super Cat Adventure
gra polegająca na zbieraniu jabłek

http://scratch.mit.edu/projects/47742134/

None
Opisek
Scratcher
1000+ posts

Reklamy gier/programów

Czasowniki nieregularne NIEMIECKI

Program do nauki czasowników nieregularnych w języku niemieckim. Program pyta nas jak nazywa się dany czasownik w niemieckim oraz o jego odmianę w Präteritum i Perfekt. System zapamiętuje, który czasownik jest dla nas najgorszy i pyta go najczęściej. Możemy zapisać swój postęp, klikając w przycisk . Klikając w przycisk oraz podając kod, wczytujemy zapis postępu. Jeżeli chcemy zobaczyć nasze statystyki, możemy kliknąć w . Aby wyłączyć statystyki, ponownie klikamy w .

Kliknij w powyższą grafikę lub w ten tekst, aby przejść do projektu.

Last edited by Opisek (May 22, 2015 16:00:38)

mateusz507
Scratcher
100+ posts

Reklamy gier/programów

Opisek wrote:

Ostatnio ciągle widzę takie tematy:
“Zobaczcie moją nową grę”
“Oceńcie moje gry”
Zgadzam się jest tego sporo.

when green flag clicked
ask [WHO?] and wait
if <(answer) = [you]> then

stop [all v]
end
sppmacd
Scratcher
10 posts

Reklamy gier/programów

Mackraft
Gra w której sie buduje i niszczy, tak jak w Minecraft.
Obecna wersja: Beta 1.2.3 pre1.

Zobacz!

kiedy klawisz [ 1] naciśnięty
ustaw [ Itemek ] na [ 1 ]
nadaj [ Ustaw_Blok]

Last edited by sppmacd (June 11, 2016 10:21:51)

Lord225
Scratcher
23 posts

Reklamy gier/programów

http://scratch.mit.edu/projects/49064110/ Hacker mini-game (BETA)
http://scratch.mit.edu/projects/24877231/ Kinect FulllVersion (WYMAGANA KAMERA(Dobra bo na małej rozdzielczości to koszmar w to grać )
http://scratch.mit.edu/projects/23346459/ war game (NA 2 OSOBY, Mój 1 projekt zrobiony z rozszerzeniem sb nie sb2 )
http://scratch.mit.edu/projects/23347797/ Czat z programem (robiony z nudów )
http://scratch.mit.edu/projects/23347113/ Bombarder (mój pierwszy projekt)
Przemek20
Scratcher
100+ posts

Reklamy gier/programów

Pixel Cat!

Program do robienia pikselizacji


-> Naciśnij! Aby zobaczyć! <-







None
mateusz507
Scratcher
100+ posts

Reklamy gier/programów

PoP 1!!! BETA

Karm popa i opiekuj się nim

Last edited by mateusz507 (Oct. 11, 2015 07:29:23)


when green flag clicked
ask [WHO?] and wait
if <(answer) = [you]> then

stop [all v]
end
Przemek20
Scratcher
100+ posts

Reklamy gier/programów

Bez nazwy

Program do rysowania diagramów kołowych.



->Link<-

Tagi:
art, animations, simulators.





None
piotr_bala
Scratcher
100+ posts

Reklamy gier/programów

Całkiem fajny projekt.
Warto uzupełnic o sytuację gdy podane części nie sumują się do 100% (lub sumują się do więcej niż 100%)
Opisek
Scratcher
1000+ posts

Reklamy gier/programów

Generator wykresów kołowych

Program tworzący wykresy kołowe
http://scratch.mit.edu/projects/27965744/

Last edited by Opisek (May 22, 2015 16:00:53)

Przemek20
Scratcher
100+ posts

Reklamy gier/programów

piotr_bala wrote:

Całkiem fajny projekt.
Warto uzupełnic o sytuację gdy podane części nie sumują się do 100% (lub sumują się do więcej niż 100%)
Dziękuje za dobre słowa. Tak już wiem jak zrobić by nie mogło być mniej niż 100% i więcej.

None
piotr_bala
Scratcher
100+ posts

Reklamy gier/programów

Świetnie.
A teraz wyzwanie: w obu projektach fragmenty koła są rysowane pisakiem na tle. Czy dałoby się zrobić tak by poszczególne wycinki koła były duszkami? <ożna by było wtedy zrobić dużo ciekawych rzeczy….
Przemek20
Scratcher
100+ posts

Reklamy gier/programów

piotr_bala wrote:

Świetnie.
A teraz wyzwanie: w obu projektach fragmenty koła są rysowane pisakiem na tle. Czy dałoby się zrobić tak by poszczególne wycinki koła były duszkami? <ożna by było wtedy zrobić dużo ciekawych rzeczy….
No chyba 360 klonów zrobić nie można ale…

None
piotr_bala
Scratcher
100+ posts

Reklamy gier/programów

360 konów to jedna z możliwości (o ile rzeczywiście się da). A może jakiś inny pomysł?
Przemek20
Scratcher
100+ posts

Reklamy gier/programów

można tylko 300 klonów w jednym projekcie zrobić

None
Opisek
Scratcher
1000+ posts

Reklamy gier/programów

Kameleon2
Scratcher
100+ posts

Reklamy gier/programów

Oto kilka mich projektów. Dla waszej wygody w ich przeglądaniu, podzielę je na te bardziej obiecujące i oferujące perspektywy na rozwój oraz na te które zrobiłem dla poprawienia moich umiejętności w programowaniu lub dla własnej satysfakcji że potrafię takie coś zaprogramować :)
ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA I OCENIANIA!


Projekt nr.1
Warships world 3D (mój flagowy projekt ;p)
Oglądając zwiastuny nowych gier na PC, zobaczyłem jedną z produkcji Wargaming nazwanej World of Warships i od pierwszych chwil wiedziałem z tym tytułem wiedziałem że chcę coś podobnego zrobić w Scratch ;p
Głównym założeniem tej gry jest w miarę dokładne odwzorowanie statków II wojny światowej.
W momencie kiedy to piszę są gotowe dwa statki brytyjskie:
Fletcher destroyer oraz
HMS " Danae
Cały silnik jest mojego autorstwa i systematycznie staram się w nim dopisywać poprawki

Projekt nr.2
GTA 1 3D engine
Graliście w GTA? Moja przygoda niestety skończyła się na 2 części ale i tak zdążyłem zapamiętać z niej tak wiele by odwzorować jej małą części w Scratch. Silnik nie jest zbyt rozbudowany lecz (mam nadzieję) może pokazać jak bd wyglądała całość. A mówiąc o całości co byście chcieli zobaczyć w pełnej wersji? Ja myślałem o przygodowo-szczelankowej grze w klimatach cyberpunk, ale może podsuniecie lepsze pomysły
(projekt ciągle rozwijany)

Projekt nr.3
B.C.D. Binary Code Decoder
Moja komputerowa pasja nie dała się dłużej trzymać w środku i po miłym 2 h pobycie przed komputerem wypluła B.C.D. Swoisty kalkulator
zamieniający liczby z systemu dziesiętnego na binarny (dwójkowy) i odwrotnie. Tak naprawdę zrobiłem go tylko dla “lansu” swoimi nie wiem jak wielkimi obliczeniami matematycznymi. Samemu nie potrzebuję do tego nawet kartki papieru możesz podać mi liczbę 23 ja powiem że to 11101 (możecie sobie sprawdzić B.C.D. Binary Code Decoder )

Projekt nr.4
Sniper
Bierzcie po uwagę to że to mój pierwszy projekt i nie jest wyśmienity. Ja sam uważam go za niedokończony i po prostu brzydki. Choć swego czasu był najpopularniejszym projektem jaki zrobiłem Nie zapowiada się by był dokończony. Chyba że natchnie mnie wielka wena twórcza.

Tu macie jeszcze te projekty “które zrobiłem dla poprawienia moich umiejętności w programowaniu lub dla własnej satysfakcji że potrafię takie coś zaprogramować ”:
Printer i
Flying Cube - 3D

Koniec ;D

ps. sory za zajęcie całej strony

Last edited by Kameleon2 (March 6, 2015 18:35:05)








You are surprised that so few pandas…





███████████████████████████████████████████████████████████████████

███████████████████████████████████████████████████████████████████
Opisek
Scratcher
1000+ posts

Reklamy gier/programów

@up Szczerze mówiąc też chciałem zrobić taki kalkulator, ale ktoś mnie wyprzedził
W mojej rozdzielczości nie zająłeś całej strony, więc nie widzę problemu

Last edited by Opisek (March 7, 2015 08:12:45)

Powered by DjangoBB