Discuss Scratch

sp38bb
Scratcher
1 post

Pliki SVG

Stworzyłem sobie plik wektorowy z liczbami (SVG) w Corelu. Scratch mi zaimportował bezproblemowo duszka, ale przy próbie kliknięcia w “kostium” scratch przestaje działać (o dziwo png działa bez problemu). Sprawdziłem na różnych komputerach i różnych przeglądarkach. Dla pewności svg eksportowałem również z Inkscape.
I teraz pytanie:

W jaki sposób stworzyć własną grafikę wektorową, by móc ją zaimportować do Scratch-a??
Czy komuś taka próba się powiodła??

Komunikat brzmi : Ups. Coś poszło nie tak. Scratch uległ crashowi…..
xd1010
Scratcher
66 posts

Pliki SVG

sp38bb wrote:

Stworzyłem sobie plik wektorowy z liczbami (SVG) w Corelu. Scratch mi zaimportował bezproblemowo duszka, ale przy próbie kliknięcia w “kostium” scratch przestaje działać (o dziwo png działa bez problemu). Sprawdziłem na różnych komputerach i różnych przeglądarkach. Dla pewności svg eksportowałem również z Inkscape.
I teraz pytanie:

W jaki sposób stworzyć własną grafikę wektorową, by móc ją zaimportować do Scratch-a??
Czy komuś taka próba się powiodła??

Komunikat brzmi : Ups. Coś poszło nie tak. Scratch uległ crashowi…..
Scratch ma możliwość zgłaszania bugów.
Scratch ma trochę inaczej działają edytor wektorowy niż dużo innych programów:
-ma ograniczenia wielkości (żeby działało normalnie)
-3.0 może mieć importowanie z błędem
-Scratch potrafi trochę inaczej eksportować i odczytywać (można mieć przesunięte napisy)
Spróbuj importować do 2.0, sprawdź czy nie za duże. Jak nie zadziała zgłoś bug.
xd1010
Scratcher
66 posts

Pliki SVG

testertostera
Scratcher
31 posts

Pliki SVG

Spróbuj przepuścić grafikę przez
https://www.iloveimg.com/pl/zmien-rozmiar-obrazu/zmien-rozmiar-svg

Zdarzyło mi się, że po wyedytowaniu pliku w notatniku grafika miała prawidłowe wymiary w milimetrach ale viewBox był razy 100 i wymiary poszczególnych części obrazka podobnie (tak jakby zignorowana była jednostka wielkości). W 2.0 można było w takim przypadku zmienić skalę w pliku json na 0.01 ale w 3.0 hackowanie nie działa. Konwerter w linku powyżej poprawia parametry.
Możesz spróbować zamiast “Importuj” użyć opcji “Otwórz” - z jakiegoś powodu te opcje różnie działają.
Zwróć uwagę, czy po otwarciu pliku przy miniaturce duszka/tła masz jakieś wymiary czy jest 0 albo format pustego tła. Jeśli to pierwsze, to grafika się wczytała, ale jest tak duża, że widzisz tylko pusty fragment.
Generalnie ani w 2.0 ani w 3.0 nie działa to idealnie ale też struktura samego svg jest różna w różnych edytorach
Chyba najlepsze efekty uzyskałem w zwykłym Draw z Open Office, tylko koniecznie przed eksportem do svg trzeba zrobić Modyfikuj -> Konwertuj -> Na krzywą. Potem konwersja przez www.iloveimg.com i praaaawie dobrze