Discuss Scratch

sp38bb
Scratcher
1 post

Pliki SVG

Stworzyłem sobie plik wektorowy z liczbami (SVG) w Corelu. Scratch mi zaimportował bezproblemowo duszka, ale przy próbie kliknięcia w “kostium” scratch przestaje działać (o dziwo png działa bez problemu). Sprawdziłem na różnych komputerach i różnych przeglądarkach. Dla pewności svg eksportowałem również z Inkscape.
I teraz pytanie:

W jaki sposób stworzyć własną grafikę wektorową, by móc ją zaimportować do Scratch-a??
Czy komuś taka próba się powiodła??

Komunikat brzmi : Ups. Coś poszło nie tak. Scratch uległ crashowi…..
xd1010
Scratcher
92 posts

Pliki SVG

sp38bb wrote:

Stworzyłem sobie plik wektorowy z liczbami (SVG) w Corelu. Scratch mi zaimportował bezproblemowo duszka, ale przy próbie kliknięcia w “kostium” scratch przestaje działać (o dziwo png działa bez problemu). Sprawdziłem na różnych komputerach i różnych przeglądarkach. Dla pewności svg eksportowałem również z Inkscape.
I teraz pytanie:

W jaki sposób stworzyć własną grafikę wektorową, by móc ją zaimportować do Scratch-a??
Czy komuś taka próba się powiodła??

Komunikat brzmi : Ups. Coś poszło nie tak. Scratch uległ crashowi…..
Scratch ma możliwość zgłaszania bugów.
Scratch ma trochę inaczej działają edytor wektorowy niż dużo innych programów:
-ma ograniczenia wielkości (żeby działało normalnie)
-3.0 może mieć importowanie z błędem
-Scratch potrafi trochę inaczej eksportować i odczytywać (można mieć przesunięte napisy)
Spróbuj importować do 2.0, sprawdź czy nie za duże. Jak nie zadziała zgłoś bug.
xd1010
Scratcher
92 posts

Pliki SVG

testertostera
Scratcher
100+ posts

Pliki SVG

Spróbuj przepuścić grafikę przez
https://www.iloveimg.com/pl/zmien-rozmiar-obrazu/zmien-rozmiar-svg

Zdarzyło mi się, że po wyedytowaniu pliku w notatniku grafika miała prawidłowe wymiary w milimetrach ale viewBox był razy 100 i wymiary poszczególnych części obrazka podobnie (tak jakby zignorowana była jednostka wielkości). W 2.0 można było w takim przypadku zmienić skalę w pliku json na 0.01 ale w 3.0 hackowanie nie działa. Konwerter w linku powyżej poprawia parametry.
Możesz spróbować zamiast “Importuj” użyć opcji “Otwórz” - z jakiegoś powodu te opcje różnie działają.
Zwróć uwagę, czy po otwarciu pliku przy miniaturce duszka/tła masz jakieś wymiary czy jest 0 albo format pustego tła. Jeśli to pierwsze, to grafika się wczytała, ale jest tak duża, że widzisz tylko pusty fragment.
Generalnie ani w 2.0 ani w 3.0 nie działa to idealnie ale też struktura samego svg jest różna w różnych edytorach
Chyba najlepsze efekty uzyskałem w zwykłym Draw z Open Office, tylko koniecznie przed eksportem do svg trzeba zrobić Modyfikuj -> Konwertuj -> Na krzywą. Potem konwersja przez www.iloveimg.com i praaaawie dobrze

Powered by DjangoBB