Discuss Scratch

tralalala123123
New to Scratch
4 posts

Jak mam Przesłać większy plik

no tak w skrócie to zapisałem plik i nie chce się wczytać a na stronie też próbowałem i pisze że plik za duży i co zrobić?
leapinleopardstar
Scratcher
500+ posts

Jak mam Przesłać większy plik

Nie rozumiem, co masz na myśli, być może dlatego, że użyłem Tłumacza Google.

A
leapinleopardstar
Scratcher
500+ posts

Jak mam Przesłać większy plik

Zgłaszanie do przeniesienia na polskie forum.

A
AANNTTOONNII
Scratcher
1000+ posts

Jak mam Przesłać większy plik

tralalala123123 wrote:

no tak w skrócie to zapisałem plik i nie chce się wczytać a na stronie też próbowałem i pisze że plik za duży i co zrobić?
A jaki plik wczytujesz? Obrazek, czy coś innego?
tralalala123123
New to Scratch
4 posts

Jak mam Przesłać większy plik

chodzi o projekt cały xd
AANNTTOONNII
Scratcher
1000+ posts

Jak mam Przesłać większy plik

tralalala123123 wrote:

chodzi o projekt cały xd
Pisze ci, że projekt jest za duży? Robiłeś go w edytorze offline pewnie… Zmniejsz jakość obrazów to morze przejdzie. Ogólnie nie da się przesłać za dużego pliku ( może i są jakieś hacki, ale będziesz musiał to robić za każdym razem ) Najłatwiej jest po prostu pogorszyć jakość obrazków;
tralalala123123
New to Scratch
4 posts

Jak mam Przesłać większy plik

a jak pogorszyć tą jakość? (sory że pytam ale dopiero zaczynam )
MentolMen
Scratcher
1000+ posts

Jak mam Przesłać większy plik

tralalala123123 wrote:

a jak pogorszyć tą jakość? (sory że pytam ale dopiero zaczynam )
W internecie możesz znaleźć wiele stron na których zrobisz to automatycznie i z wieloma opcjami. Możesz np: Zmniejszyć obraz(chociażby w paincie, zaznaczając cały obraz i zmieniając jego rozmiar) Albo plik .png zmienić na .jpg też powinno zmniejszyć rozmiar. Możesz też pociąć obraz na kilka części i w programie odtwarzać całość.
AANNTTOONNII
Scratcher
1000+ posts

Jak mam Przesłać większy plik

MentolMen wrote:

tralalala123123 wrote:

a jak pogorszyć tą jakość? (sory że pytam ale dopiero zaczynam )
W internecie możesz znaleźć wiele stron na których zrobisz to automatycznie i z wieloma opcjami. Możesz np: Zmniejszyć obraz(chociażby w paincie, zaznaczając cały obraz i zmieniając jego rozmiar) Albo plik .png zmienić na .jpg też powinno zmniejszyć rozmiar. Możesz też pociąć obraz na kilka części i w programie odtwarzać całość.
Nie może pociąć obrazu na kawałki bo projekt będzie zajmował wtedy tyle samo pamięci (w sumie trochę więcej )
MentolMen
Scratcher
1000+ posts

Jak mam Przesłać większy plik

Haha, mój błąd, byłem święcie przekonany że chodzi o to, że obraz jest za duży i scratch go nie może wczytać, a tu o plik chodzi. Zależy, przecież projekt może być bez grafiki, a i tak może być za duży by go zapisać tutaj. Może mieć pełno zmiennych zapełnionych, albo co najgorsze - ogromne listy (chciałem kiedyś zrobić słownik polski, niestety nie dało się zapisać)
Może wczytać plik bez kilku duszków(albo innych elementów zawalających pamięć) do scratcha i potem dodać te elementy, szczerze nigdy nie próbowałem, ale można spróbować.
AANNTTOONNII
Scratcher
1000+ posts

Jak mam Przesłać większy plik

MentolMen wrote:

Haha, mój błąd, byłem święcie przekonany że chodzi o to, że obraz jest za duży i scratch go nie może wczytać, a tu o plik chodzi. Zależy, przecież projekt może być bez grafiki, a i tak może być za duży by go zapisać tutaj. Może mieć pełno zmiennych zapełnionych, albo co najgorsze - ogromne listy (chciałem kiedyś zrobić słownik polski, niestety nie dało się zapisać)
Może wczytać plik bez kilku duszków(albo innych elementów zawalających pamięć) do scratcha i potem dodać te elementy, szczerze nigdy nie próbowałem, ale można spróbować.
Myślałem, że o wadze projektu decydują przeważnie obrazy, a reszta ( skrypty, zmienne, listy ) nic nie ważą, ale się myliłem. Dla przykładu pobrałem sobie i rozpakowałem takiego epic ninję griffpatcha. Okazało się, że podczas gdy zdjęcia ważą średnio po kilka KB to plik project.json zajmuje ich ponad 1200. Jest to o tyle pesymistyczne, że o ile jakość obrazu można w prosty sposób zmniejszyć to o jakości skryptów świadczą raczej maniery programisty Nie da się zmniejszyć ich romiaru.
Pilonpl
Scratcher
100+ posts

Jak mam Przesłać większy plik

zaczynasz dopiero i już robisz ogromne projekty? trochę dziwne.

MentolMen
Scratcher
1000+ posts

Jak mam Przesłać większy plik

Pilonpl wrote:

zaczynasz dopiero i już robisz ogromne projekty? trochę dziwne.
Nie musi być to ogromny projekt. Może to być równie dobrze kliker który co kliknięcie zmienia swój kostium, a kostiumów ogrom. Poza tym, scratch jest prostym środowiskiem, projekty które są na głównej przeważnie nie wymagają większych umiejętności.
tralalala123123
New to Scratch
4 posts

Jak mam Przesłać większy plik

Pilonpl wrote:

zaczynasz dopiero i już robisz ogromne projekty? trochę dziwne.
bez przesady że zaczynam ale jakimś ekspertem to nie jestem.

Powered by DjangoBB