Discuss Scratch

norbert00
Scratcher
28 posts

Edytor Quizów by norbert00

Hejo!
Dobra. To jest dyskusja do dzielenia
się quizami stworzonymi w Edytorze Quizów.
Tutaj można dodawać quizy do weryfikacji.
Należy podać tytuł quizu.
Poniżej zamieszczę listę Zweryfikowanych Quizów
Życzę miłej pracy z projektem

Norbert00

Wzór podania quizu do weryfikacji:
Tytuł quizu
Quiz
Źródła

Wymagania do zatwierdzenia

1. Quiz nie może zawierać wulgaryzmów ani nikogo obrażać
2. Wymaga się prawidłowego określenia poprawnej odpowiedzi.
3. Odpowiedzi poprawna i któraś z nieprawidłowych nie mogą być jednoznaczne
4. Należy podać ewentualne źródła.
5. Sprawdzane będą tylko quizy z tej dyskusji.
6. Pytania, odpowiedzi, tytuł i opis muszą być poprawne pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym. Dopuszcza się quizy z języków: angielski, niemiecki, hiszpański i francuski.
7. Należy zachować estetyczność: Długość pytań, odpowiedzi, opisu ani tytułu nie może wykraczać poza ekran.
8. Limit czasu musi być odpowiedni do quizu.
9. Za złamanie zasad zaznaczonych kolorem czerwonym grozi zablokowanie użytkownika w projekcie.
10. Za “natrętne” łamanie zasad oznaczonych kolorem pomarańczowym grozi taka sama kara jak w pkt. 9
11. Złamanie którejkolwiek zasady skutkuje niepomyślną oceną quizu.

Lista Zweryfikowanych Quizów:

1. Present Continous & Present Perfect by norbert00
2. Sekwencje liczb i jednostki by norbert00

Last edited by norbert00 (Oct. 14, 2017 13:05:11)

MentolMen
Scratcher
100+ posts

No no fajny projekt dosyć dopracowany choć w edytorze powinna być możliwość po kliknięciu na waariant (a,b,c,d) edytowanie go tzn. klikamy na odp. b i edytujemy ją było by trochę szybciej
Zapis jest kiepski bo można było to zrobić w jednym elemencie zamiast w 100+ przez co trzeba importować na swój dysk a tak wystarczyło by skopiować i wkleić
Raczej to powinien być Kreator quizów niż edytor ale może być
Bardziej zastanowiłbym się nad zrobieniem milionerów z zweryfikowanymi pytaniami i opcjonalnym edytorem który byłby tylko dodatkiem oczywiście to później gdy będzie już trochę zweryfikowanych pytań
Chodzi mi o to że był by tylko jeden quiz ale z losowymi pytaniami które będzie mógł dodać każdy (będą one dodawane do oficjalnej puli dopiero po zweryfikowaniu a by je zweryfikować będzie trzeba podać kod tutaj)
Proponuję zrobić też opis który będzie się wyświetlał po odpowiedzi
Opis nawiązywał by do odpowiedzi prawidłowej lub wszystkich opisując czym się różnią warianty lub opisując ten jeden prawidłowy i możliwie odnośnik do źródła by potwierdzić wiarygodność pytania i odpowiedzi
To były takie lekkie sugestie sam kiedyś robiłem podobny projekt ale wysiadłem na grafice i na tekście tzn. ty używasz zmiennych jako abcd a ja chciałbym to zrobić jakoś ładniej ale wymaga to dobrego generatora tekstu i dobrych obliczeń a mi się nie chce
Edit
Sprawdziłem duże pytania i odpowiedzi się nie mieszczą więc to kompletnie do zmiany
I jeszcze raz powtórzę bardzo fajnie zrobiony projekt przyjemnie się na to patrzy chociaż te przyciski dają w oczy :0 Możliwe że też zrobię podobny projekt jeśli tak to na pewno wstawię pytanie do twojego Gdzieś nawet miałem taki z około 40 pytaniami więc jak chcesz na start to ci mogę podesłać projekt jak znajdę

Last edited by MentolMen (Oct. 11, 2017 20:05:32)

norbert00
Scratcher
28 posts

MentolMen wrote:

No no fajny projekt dosyć dopracowany choć w edytorze powinna być możliwość po kliknięciu na waariant (a,b,c,d) edytowanie go tzn. klikamy na odp. b i edytujemy ją było by trochę szybciej
Zapis jest kiepski bo można było to zrobić w jednym elemencie zamiast w 100+ przez co trzeba importować na swój dysk a tak wystarczyło by skopiować i wkleić
Raczej to powinien być Kreator quizów niż edytor ale może być
Bardziej zastanowiłbym się nad zrobieniem milionerów z zweryfikowanymi pytaniami i opcjonalnym edytorem który byłby tylko dodatkiem oczywiście to później gdy będzie już trochę zweryfikowanych pytań
Chodzi mi o to że był by tylko jeden quiz ale z losowymi pytaniami które będzie mógł dodać każdy (będą one dodawane do oficjalnej puli dopiero po zweryfikowaniu a by je zweryfikować będzie trzeba podać kod tutaj)
Proponuję zrobić też opis który będzie się wyświetlał po odpowiedzi
Opis nawiązywał by do odpowiedzi prawidłowej lub wszystkich opisując czym się różnią warianty lub opisując ten jeden prawidłowy i możliwie odnośnik do źródła by potwierdzić wiarygodność pytania i odpowiedzi
To były takie lekkie sugestie sam kiedyś robiłem podobny projekt ale wysiadłem na grafice i na tekście tzn. ty używasz zmiennych jako abcd a ja chciałbym to zrobić jakoś ładniej ale wymaga to dobrego generatora tekstu i dobrych obliczeń a mi się nie chce
Edit
Sprawdziłem duże pytania i odpowiedzi się nie mieszczą więc to kompletnie do zmiany
I jeszcze raz powtórzę bardzo fajnie zrobiony projekt przyjemnie się na to patrzy chociaż te przyciski dają w oczy :0 Możliwe że też zrobię podobny projekt jeśli tak to na pewno wstawię pytanie do twojego Gdzieś nawet miałem taki z około 40 pytaniami więc jak chcesz na start to ci mogę podesłać projekt jak znajdę
Jedno z twoich życzeń zostało spełnione. Masz w jednym polu.

Last edited by norbert00 (Oct. 12, 2017 13:08:41)

norbert00
Scratcher
28 posts

Present Continous & Present Perfect
norbert00^Present Continous & Present Perfect^Wpisz odpowiednie formy^1^3^I'm …….. homework at the moment^He is ………… at home today.^Eddie is ………. football now.^She's ……. in the garden^What are you ………… for?^Our hamster has …… her.^I have …… my homework.^Have you ……. at the cinema?^The train has …….. to the station^It has …………… snowing so we can go out.^do^stayed^pay^working^wiating^bite^done^be^arrive^stop^done^staying^play^work^to wait^bit^did^been^arrived^stopping^doing^stay^paying^works^wait^bitten^do^was^arrivement^stoped^during^stayng^playing^Żadne z tych^waiting^bitting^drunk^were^arived^stopped^CBDADCABBD
Źródła:Link

Last edited by norbert00 (Oct. 14, 2017 07:12:07)

MentolMen
Scratcher
100+ posts

No i gitara to znacznie ułatwi proces zapisywania i odczytywania choć można by było to jeszcze zakodować ale to akurat nie konieczne bo przecież użytkownik sam edytuje te dane
norbert00
Scratcher
28 posts

MentolMen wrote:

No i gitara to znacznie ułatwi proces zapisywania i odczytywania choć można by było to jeszcze zakodować ale to akurat nie konieczne bo przecież użytkownik sam edytuje te dane
Robisz coś?
MentolMen
Scratcher
100+ posts

Ale że w jakim sensie ?
norbert00
Scratcher
28 posts

MentolMen wrote:

Ale że w jakim sensie ?
No czy robisz jakiś quiz.
MentolMen
Scratcher
100+ posts

norbert00 wrote:

MentolMen wrote:

Ale że w jakim sensie ?
No czy robisz jakiś quiz.
Sam nie wiem Musiałbym mieć grafikę i generator tekstu a tego nie mam może po próbuję z listami bo one same układają tekst więc z tym nie będzie problemu ale sam nie wiem
Jeżeli chodzi o program podobny do twojego a jeżeli chodzi o quiz do twojej gry to sam nie wiem czy mi się chce przepisywać bo w sumie znalazłem 20 pytań z odpowiedziami
norbert00
Scratcher
28 posts

Sekwencje liczb i jednostki
norbert00^Sekwencje liczb i jednostki^10 prostych pytań z sekwencji lub jednostek!^1^5^50, 20, 40, 10, 20, ?^1, 3, 6, 7, 9, 12, 13, ?^2, 4, 8, 16, 32, 64, 128, ?^?, 50; 25; 12,5; …^1 t, 1 kg, 1 g, ?^1 litr = ?^3600 sekund to:^4, 16, 8, 24, 96, 48, ?^Dane jest x, y, z, a, x, y, z, a… Które będzie na 25 miejscu?^Ile (około) newtonów to 100 kg na Ziemii?^10^14^253^200^1 mg^0,1 ml^1 minuta^24^x^1^0^15^254^100^1 dag^10 ml^1 kwadrans^144^y^10^-10^16^255^75^1 q^100 ml^1 godzina^12^z^100^-20^17^256^60^1 Mt^1000 ml^2 godziny^96^a^1000^CBDBADCBAD
Źródła: Brak

IgorGamingPL
Scratcher
2 posts

Nie wiem o co chodzi z tym edytorem quizów, może dodasz punkty po zgadnięciu?
Co ty na to norbert00?
norbert00
Scratcher
28 posts

IgorGamingPL wrote:

Nie wiem, o co chodzi z tym edytorem quizów, może dodasz punkty po zgadnięciu?
Co ty na to, norbert00?
Więc tak: Edytor quizów to darmowy program, w którym można robić quizy i je rozwiązywać. Ta dyskusja to miejsce, gdzie możesz się nimi dzielić i oddawać do weryfikacji.

Last edited by norbert00 (Oct. 14, 2017 13:13:16)

MentolMen
Scratcher
100+ posts

Proponowałbym zmienienie “tryb testu” na “tryb gry” i były by tam quizy zweryfikowane Można by było sobie kliknąć w taki quiz i by się włączał bo teraz nie widzę opcji odpalenia quizów zweryfkowanych i w jakimś rogu byłby przycisk do ładowania niezweryfikowanych quizów
Nie wiem też dlaczego ładowanie quizu jest takie długie co prawda można odpalić tryb turbo ale jest to to trochę problematyczne
IgorGamingPL
Scratcher
2 posts

(Do mentola) Zgadzam się z tobą, to będzie przydatniejsze
W końcu wszystkie pomysły są dobre (prawie…)
MentolMen
Scratcher
100+ posts

IgorGamingPL wrote:

(Do mentola) Zgadzam się z tobą, to będzie przydatniejsze
W końcu wszystkie pomysły są dobre (prawie…)
Jeżeli chcesz wypowiedzieć się do czyjejś odpowiedzi do po prostu zacytuj ją pod każdą odpowiedzią masz dwa przyciski
Zgłoś : Zacytuj
Kliknij zacytuj i będziesz mógł odpowiedzieć na czyjś komentarz
norbert00
Scratcher
28 posts

MentolMen wrote:

Proponowałbym zmienienie “tryb testu” na “tryb gry” i były by tam quizy zweryfikowane Można by było sobie kliknąć w taki quiz i by się włączał bo teraz nie widzę opcji odpalenia quizów zweryfkowanych i w jakimś rogu byłby przycisk do ładowania niezweryfikowanych quizów
Nie wiem też dlaczego ładowanie quizu jest takie długie co prawda można odpalić tryb turbo ale jest to to trochę problematyczne
Dobra, Mentol. Mogę dodać ładowanie quizów zweryfikowanych, ale niezweryfikowanych już nie.
Ładowanie jest takie długie, bo “importuj” odmawia współpracy.