Discuss Scratch

kristof2525
Scratcher
1 post

Dołączenie do klasy

Witam bardzo serdecznie. Jak mogę dodać ucznia (który się już zarejestrował) do mojej klasy?
KRLspKam
New to Scratch
1 post

Dołączenie do klasy

Też jestem ciekawa.
Zaczynamy pracę ze scratchem. Wysłałam linka do rejestracji do klasy uczniom. Jedna z uczennic dołączyła do klasy, zrobiła projekt. To było tydzień temu. Po tygodniu ani ona nie ma widoku klasy, ani ja jej nie widzę. Jak rozwiązać ten problem? Próbowała wejść przez link, ale nakazuje jej założenie nowego konta. Jak dołączyć dziecko do klasy bez konieczności tworzenia nowego konta?
Wilamaxin
Scratcher
100+ posts

Dołączenie do klasy

Według FAQ kont dla nauczycieli nie można dodać konta ucznia zarejestrowanego normalnie (bezpośrednio ze strony scratcha, nie przez link). Być może zostanie to dodane w przyszłości ale aktualnie jedynym wyjściem jest założenie nowego konta

PL_DkD_PL
Scratcher
100+ posts

Dołączenie do klasy

pomyśl [Hmm… wydaje mi się, że użytkownik @Janinainfa nie miał wcześniej konta ucznia...]
Wilamaxin
Scratcher
100+ posts

Dołączenie do klasy

To niemożliwe
Poza tym w jego klasie większość ma końcówkę “infa”

Last edited by Wilamaxin (June 2, 2020 14:44:51)

PL_DkD_PL
Scratcher
100+ posts

Dołączenie do klasy

Ale pamiętam, że miał bez nazwy klasy.

Wilamaxin wrote:

Poza tym w jego klasie większość ma końcówkę “infa”
wszyscy, co są na początku.
Wilamaxin
Scratcher
100+ posts

Dołączenie do klasy

To nie możliwe. W FAQ jest napisane że się nie da

PL_DkD_PL
Scratcher
100+ posts

Dołączenie do klasy

znalazłem
FAQ Nauczyciela scratch

Some of my students already have Scratch accounts, how do I add them to my classroom?
It is not possible to add an existing Scratch account to a classroom. You will need to create a new Student Account for them using your Teacher Account.
hmm… może jednak serio się nie da, ale wydaje mi się, że się da… ewentualnie by się zrobiło np. taką nazwę: (NazwaWScratchu)_school

Last edited by PL_DkD_PL (June 2, 2020 14:57:13)